Přátelství

14. listopadu 2008 v 20:06 | Angel or Devil - Webmaster |  Zamyšlení...

Existuje něco, co trvá věčně?
Život? Den? Láska? Trápení? Štěstí? Přátelství?Přátelství... to je, když s kamarádkou trávíte většinu svýho času, když o sobě navzájem víte všechno, když se podržíte i v největších trablích... S ní jste jako jeden člověk.

"Lidé jsou jako andělé s jedním křídlem. K tomu, aby vzlétli se musí obejmout."

Jenže někdy se to zvrtne. To je pak vztah takový nijaký. Nemáte si co říct, někdy se hádate, pak je to "dobré", ale pořád se to střídá, až dokud ten jeden nevypění a není jedna valká hádka, která to všechno vyřeší. Nebo taky není žádná a přátelství končí.

Tohle se stalo i mě.
Asi před půl rokem odjela moje nejlepší kamarádka do lázní a se mnou si začal psát její kluk. Nevadilo mi to, protože jsem se s nim normálně bavila a psala na icq nebo smsky. No ale povídání mezi námi překročilo meze přátelství. Bohužel jsem si to uvědomila pozdě. Kamarádka to tehdy zjistila a věřila své domněnce místo kamarádky. Neustále jsme se hádaly a ona se pořád dokola scházela a rozcházela se svým klukem. S NÍM.
Když už jsem si myslela, že je mezi náma třema klid, že se všechno vyřešilo a vrátilo do starých kolejí, nějak jsem si "nevšimla", že je to proto, že si vylévá své srdíčko někomu jinému a já jsem "lehce" odsunutá.
A tehdy začalo to období, kdy se střídá, slunečno, oblačno a zataženo. Možná vám to zní jak předpověď počasí, ale snad mě chápete.
A teď trochu pokročíme...
Když si ona hledá jiné "lidi", nebudu ta odstrčená a najdu si je taky. Hned jsem se dozvěděla spóóustu věcí. A v tu chvíli mi to došlo. Proč jsem byla přes 3 roky tak blbá a nechala se využívat? Proč jsem pro ni dělala první poslední? Proč jsem jí nastavovala rameno, aby se mohla vyplakat po hádkách se svým klukem, které si podle mě zavinila částečně sama? A proč jsem, sakra, nebyla schopná na to přijít dřív?
Protože jsem byla naivní. Doufala jsem, že se to všechno vrátí. Chyba.
Jak jsem s ní tak seděla při hodinách v lavici normálně jsme se bavily a smály. Na icq hádaly a usmiřovaly, ale něco tomu chybělo - přestávky měla pro někoho jinýho.
Až jsem jednou prostě vypěnila. Takhle to dál nejde. Nebyla hádka, byl naprostý nezájem. Neřekla jsem jí ani pitomý ahoj.
Dneska už je to takhle: žádná společná fotka. Jen něco v počítači, ale myslím, že až si najdu čas, vyberu něco na zavzpomínání na dobré časy a zbytek půjde do háje - do koše.

Bude mi to líto. Samozřejmě. Vždyť ze začátku to bylo krásný, ale začátky jsou krásné všechny.
Všechno je to pryč a nedá se to vrátit. Ano, myslím, že je to částečně i má chyba, ale pak, když jsem se jak idiot snažila zachránit přátelství jak nejvíc jsem mohla....
Je pozdě.

Teď už každá patříme jinam. Myslím ve třídě. mezi jiné lidi, jiné přátele.

Tím vás nechci odradit od nejlepší kamarádky - v žádném případě. Jen si važte toho, co máte a mějte oči otevřené.

"Miluj koho miluješ a neboj se zrady, drž se svého sdrce a ne cizí rady."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sir Štěpán Tvoje SB♥ Sir Štěpán Tvoje SB♥ | Web | 14. listopadu 2008 v 20:31 | Reagovat

no tak třeba s Šerifem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama