Němci

23. května 2009 v 18:20 | Angel or Devil |  Můj milý deníčku...
Slíbila jsem, že sem napíšu, jaký byl ten týden, co tu byli Němci. Moc se omlouvám, ale kvůli dopisování školy, kvůli povídkám a tak podobně jsem na to úplně zapomněla. Takže teď to napravuji.
-->

V sobotu k večeru přijeli Němci k naší škole a já se ségrou a mamčou jsme jeli pro "tu moji". Jmenuje se Jessica (čtěte J, ne po anglicku "dž"). Když jsme dorazili domů, ukázala jsem jí kde co je, pokoj a kam si může vybalit věci. Počkali jsme, než si je všechny srovná do skříně a pak jsme se jí zeptali, jestli nechce něco najít, napít, jaká byla cesta a tak podobně. Donesla nám dárečky - jejich místní pivo, sušenky, tričko (s pivem) a bonbóny.
Byl už večer, takže jsem si zahráli Člověče, nezlob se, snědli trochu popcornu a šli se vykoupat a spát. Ráno jsem se probudila a pomohla jsem připravit mamce snídani, tak jak jsou Němci zvyklí - švédské stoly. Vyndala jsem všechno z lednice, různé pečivo a domácí buchty, které mamka napekla. Jessica jsem probudila až o půl 11! Chápu, že po té cestě byla unavená, ale takhle dlouho nespím ani já a to je vždycky problém mě vytáhnout z postele.
Po pozdní snídani jsem jí řekla, co máme v plánu: oběd v restauraci, odpoledne pak buď aquapark nebo bobovou dráhu. Závisí na počasí. Navíc do aquaparku měli jít i ostatní, takže bychom se aspoň třeba potkali.
Po dlouhých úvahách a sledování počasí jsme se rozhodli pro aquapark a já jí slibovala, že tam asi budou i její kamarádky. A smůla - ostatní mezitím změnili plány na tu bobovku. Takže po dvou nebo třech hodinách strávených ve vodě, na tobogánu a ve vířivce jsem jeli zpátky domů.
Večer jsem jí povykládala o plánu na týden, který stejně měla napsaný, ale aby řeč nestála...

Pondělí - seznámení ve škole a pak procházka po městě a ukázka významných míst, zmrzlina, obchůdky a tak podobně. Poobědvali jsme ve školní jídelně a pak jsme odpoledne měli zamluvený bowling. Strávili jsme tam tak do pěti nebo půl šesté a už se plánoval program na večer. "Ta moje" se chtěla převlíct a dát si věci domů, takže jsme zaběhli tam a později si dali sraz s kamarádem a jeho Němkou, kteří šli domů na večeři a šli jsme za ostatními. Kdesi v divočině za městem (tohle zní jak z napínavé knížky, ale my to vážně brali za tmy lesem do příšerně příkrého kopce:oD) na rozlehlé louce se udělal u lesa táborák a pilo víno s kolou.
Po 11 jsme byly obě unavené a rozhodli se, že půjdeme domů. Kousek nás vyprovodil jeden kluk, protože jsem nevěděla, kudy jít. No a vzhledem k tomu, že tam nehoře na kopečku jsme děsně křičeli, dole pod kopečkem stála připravená městská policie, kdyby náhodou něco. Takže jsme upozornili ty nahoře, aby se ztišili pomalu se rozešli domů.
Úterý - celodenní výlet do Prahy - samozřejmě jim musíme ukázat naše hlavní město, takže jsme prošli Pražský hrad, historické centrum a pak jsme zapluli do Paladia (na to se těšila většina německých bárbínek)
Středa - Dvůr Králové nad Labem - výrobna vánočních ozdob a ZOO... co dodat
Čtvrtek - původně byla naplánovaná tůra do hor, ale po zkušenosti z minulého roku, kdy nadávali i při procházce skalním městečkem jsme se rozhodli, že hory nebudou to nejlepší. Jelo se tedy do skláren v Harrachově a pak 2 kilometrová procházka na Mumlavský vodopád. A protože nám zbyl čas, zajeli jsme do Polska, do městečka Karpacz, kde je krásný dřevěný kostelík přivezený z Norska.
Pátek - projektový den ve škole - první dvě hodiny jsme hráli volejbal a fotbal a druhé dvě hodiny byla výtvarka. Vyráběli jsme své vlastní siluety z kartonu - v životní velikosti. Na večer bylo připravené grilování v hospůdce, vystoupení kamarádovy kapely v malém divadélku a pak nedaleká hospůdka (zase). Domů jsme se vrátili ve 3 ráno!
Sobota - rodinný den - sestřička měla závody v rock'and'rollu, takže jsme jeli s Jessicou tam. Jenže jsme vstávali v 6 hodin ráno, protože jsme se potřebovali vykoupat a umýt vlasy. Upřímně - po třech hodinách spánku se vstává celkem těžko:o). Za závodů jsme se vrátili se odpoledne a na poslední chvíli jsem psala všem možným lidem, kteří byli do výměny zapojeni, jestli bychom se nesešli. Dala jsem do kupy tak polovinu. Šlo se ve velmi malém počtu do kavárny na náměstí, pak se přidali další a šli s námi do koktejl baru pod náměstím a nakonec se šlo ještě do hospůdky. Takhle to vypadá, že jsme prošli všechny ve městě:oD. Tentokrát jsme ale odešli dřív, protože Němka si chtěla dobalit věci a ráno jsem k odjezdu vstávalo v 5 hodin, takže se chtěla před cestou prospat.
Neděle - brzké vstávání a příjezd ke škole v 5:30, protože o čtvrt hodiny byl odjezd. Když se všichni sešli a rozloučili, Němci zalezli do autobusu, zamávali nám a to bylo naposledy, co jsme je viděli. Přijedou zase až za rok a vůbec nevíme, jestli ti samí. Třeba ta moje ne, protože má domluvenou výměnu s Italským studentem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ivanka- SBé ivanka- SBé | Web | 24. května 2009 v 12:02 | Reagovat

tak to muselo byť super....trošku ti aj závidím, že sa s nimi dokážeš dohovoriť :)

2 Majas Majas | Web | 24. května 2009 v 13:32 | Reagovat

To bylo fajn!

3 Monika Monika | Web | 24. května 2009 v 16:14 | Reagovat

já bych se s ní taky nedomluvila .... ty umíš německy??? jaké jazyky se učíš??

4 šášulka-tvé sb šášulka-tvé sb | Web | 25. května 2009 v 10:18 | Reagovat

to muselo být super! ALE DIVÍM SE že si se divila že vstávala o půl jedenáctý já vstávám v poledne a to jdu spát třeba v 10 večer!!!!=)někdo plostě potřebuje více spánku

5 Angel or Devil Angel or Devil | 25. května 2009 v 18:49 | Reagovat

Monika: Já mluvím německy a anglicky. Německy už od školky a anglicky se učím třetím rokem. Ráda bych třeba časem přibrala francouzštinu nebo španělštinu.
šášulk: To já taky spím dlouho, ale třeba tak do půl desátý...tohle byl šok.

6 Majas Majas | Web | 25. května 2009 v 19:18 | Reagovat

já spím běžně do 9 a můj rekord je do 11:45. Ty věci sem našla tak různě po netu,klidně je sem dej a nezapomeň na zdroj.Chceš být nadále mé SB?Zapiš se pls do třídění

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama