Dovolená 09

6. srpna 2009 v 13:31 | Angel or Devil |  Můj milý deníčku...
Tak jsem tu a píšu zážitky s dovolené. Bohužel později, než jsem slíbila. To víte, ono vyprat, vyžehlit a uklidit 7 praček prádla je docela fuška:o). Ale nakonec jsme to s mamkou zvládly ve zdraví a já se hlásím.
Stručně popíšu co a jak, bude tu pár obrázků a něco, co mě celkem pobavilo za těch několik dní.

Vyjeli jsme v úterý jednadvacátého července brzy ráno. Tak kolem jedné jsme dorazili na Marovau - do Moravského krasu. Měli jsme v plánu návštěvu Punkevní jeskyně, ale protože volno bylo až od tří, zaplnili jsme čas návštěvou menší, Kateřinské, která je známá svojí čarodějnicí:o). Bohužel jsem nemohla fotit, protože chtěli příplatek *vyděrači. Fotka je tedy jen jedna a to z cesty na Macochu.
Odtud jsme odjeli na Slovensko, kde jsme podle mamčina plánu měli přespat dvě noci k kempu u termálního koupaliště v Podhájské a jeden den být u vody.
Z termálek jsme už jeli rovnou do Chorvatska. Přes Maďarsko a Slovinsko jsme dojeli až do NP Plitvická jezera, kde jsme strávili také jeden den. Celý právě u jezer. Pokud to nevíte, tak právě v tomto parku se natáčel známý Vinnetou:o). Je to naprosto dokonalá krajina!
Nádhera, že?
Kousek za Slovinskými hranicemu se mi povedl první trapas. Potřebovala jsem na záchod a věděla jsem kde je. Vlezla jsem do otevřených dveří a zaťukala na ty delší. Nevím, jestli jsem měla slyšiny nebo opravdu někdo řekl něco jako "obsazeno", ale nešla jsem dovnitř. Zjistila jsem taky, že vedle mě je mušle, pánský záchod. Říkám si: "Asi to tu mají dohromady." Vyšla jsem ven a zašla za dveře. A ejhle, tam byly dámy. Zrudla jsem jak paprika a chtěla jsem otevřít. Ve stejnou chvíli, nebo spíš dřív, tak přišla i jedna stará paní. Vešla a chtěla zavřít. Já jí dveře silou vyrvala, co si to dovoluje mi zavírat před nosem. A pochopila jsem. Byla tam jen jedna místnost s jedním záchodem. Ona si zřejmě myslela, že s ní chci jít na záchod. Ehm...tak nejenže jdu na pánský záchod, ale pak si stará ženská myslí, že jí budu pozorovat. To se mi ještě nestalo.

No ale jak jsem řekla... V Plitvických jsme strávili jeden den. Krásné počasí, dlouhá procházka a nádherná příroda. Ráno jsme chtěli brzy vyjet, abychom byli ve 12 v Primoštenu (náš cíl). voda ale netekla a my neměli čas, než to opraví, takže jsme vzali vodu z láhve a čistili si zuby u auta. Holaňďani a Rakušáci (a nejen ti), kteří se probouzeli ve svých óóóhromných stanech, na nás Čechy zírali jak na zjevení. My malilinkatý stan sotva pro čtyři osoby a ještě si takhle čistíme zuby.

Raději jsme rychle odjeli. Nebo alespoň jsme chtěli. Náš kufr se rozhodl na Slovensku stávkovat a nešel otevírat, takže jsme kufry a tašky ládovali do auta přes zadní sedadla. Čekala jsem, kdy naši "sousedé" propuknou v hlasitý smích.

Ve 12 hodin jsme dojeli k našemu apartmánu do Primoštenu. Nádherné městečko. Dokonce mi ani nevadilo, že jsme to měli na pláž skoro půl kiláku. Ranní procházka je zdravá;o). Měli jsme dvě ložnice a kuchyňku s obývákem a jídelnou. A kouplnu se záchodem *samozřejmě. Sluníčko nám přálo. Až moc. Tady doma prý řadily bouřky o síle malých tornád a my měli 35°C a o stínu jsme si mohli nechat jen zdát. Čekala jsem, kdy ze mě bude smažený toast. Nebyl. Opálila jsem se, spálila jsem se (a ono to zhnědlo) a dostala jsem vyrážku (ze sluníčka). Heh...už je pryč...díky tomu, že tady slunce nesvítí.
Vodní pólo v moři
Adélka (sestra) si našla o dva roky mladší kamarádku, zalíbilo se jí (oběma) lovení mořských potvor *fuj. "Hele mami, ježek." "Hele mami, mušle." Kde se na oblázkové pláži berou mušle??? "Hele mami, ryba!" Ona si "musela" koupit síťku a všechno s ní chytala!!! Jo, a k té rybě...byla už mrtvá *živou by nechytla:D... Hned, jak se jí to podařilo (a zjistila, že je kaput, finito), volala na svoji kamarádku: "Honem, vodu, nebo nám chcípne chcíplá ryba!" :D A málem ji na mě hodila! Fuj!!! (nic proti rybám, ale lepší jsou usmažené na talíři).
A tím se dostávám ke čtvrtku. Večer jsme šli na slavnostní večeři na rozloučenou. Ňami. Táta, že prý se těší celou dobu na chobotničku, tak si ji objednal. Mamka měla makrely, ségra okouna, já žraloka (ano, žraloka) a on tu chobotnici. Přinesli mu na stůl talíř, kde byla jedna fialová plácnutá. Byly vidět chapadýlka. A furt nám ji cpal ať ochutnáme. E-e. K tomu mému žraločkovi... Nevěděla jsem, jestli si ho dát, vypadalo to lákavě. "Když on žere lidi." říkám a taťka na mě: "No, tak teď máš příležitost mu to oplatit." :D
V sobotu jsme jeli před 12. hodinou domů. Při třoše štěstí jsme měli být kolem půlnoci doma. Ehm...asi taťkovi nedošlo, že já štěstí občas odpuzuju jako otočený magnet. Takže když jsme čekali na zaplacení mýtného (protože oni mají naprosto jiný systém placení na dálnci, ale to je nadlouho a nuda, nebudu vysvětlovat) zabralo to přes hodinu. Ale potkali jsme dobré borce:D.
Jeli dvě kolony aut a různě popojížděli. Najednou nás předjelo auto, v něm tři kluci, dva z nich trošku upito (řidič naštěstí ne) a mávali nám. My výbuch smíchu. Za chvíli jsme je dojeli, takže znova - smích a mávání (když to tu píšu, připomnělo mi to první Madagaskar - "usmívat se a mávat). Takhle jsme se předjížděli snad šeskrát. Najednou ten spolujezdec vyběhl z auta směrem k nám...my se báli, co se děje a...on nám nesl pivo:D. Pak chtěli také číslo. Jen nevím, jestli na mě nebo mamku, kdo ví. Ukazovali něco se slunečníma brýlema a my je měly obě. Kdo ví...
Taky jsme po cestě zabloudili, vůbec jsem nespala, bála jsem se nočního lesa (ach ta únava) a viděla jsem padat hvězdu *hihi. Domů jsme dorazili (ehm, ne v plánovaných 12 v noci) kolem 8 hodiny ráno. Můj sen - dorazit ještě v noci než se rozední - se mi rozplynul, když jsme ve tři ráno stále bloudili v Rakousku před hranicema.

Dovolená byla fajn. Přivezla jsem si dokovalý tričko...strašně mě rozesmálo. Kdyžtak ho vyfotím a ukážu, protože to nemá chybu.

:o)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ©heeky ©heeky | Web | 6. srpna 2009 v 16:33 | Reagovat

Článek jsem prolítla jen očima, kvůli táboru mám málo času ale slibuju, že večer si ho přečtu, podle fotek to musela být krásná dovolená :)
Do oblíbených stránek si mě klidně dej, mně to nevadí :D naopak jsem moc ráda. Taky si tě tam co nejdřív dám, až je zavedu :)

2 Temprence Temprence | 6. srpna 2009 v 21:10 | Reagovat

Už jenom podle popisu to muselo být úžasný  takhle úžasná dovolená s tolika navštivenými místy.
předpokládám, že nejlíp bylo na Moravě ;) :)

3 Angel or Devil Angel or Devil | 7. srpna 2009 v 8:44 | Reagovat

Temperance: Morava a Plitvická jezera...:o). Ta jezera byla vážně pastva pro oči a Morava? Sice jsem už v krápníkových jeskyních byla několikrát, ale tyhle jsou fakt krásný.

4 Kejti* ~ your Affí, who loves you... :)) Kejti* ~ your Affí, who loves you... :)) | Web | 7. srpna 2009 v 10:38 | Reagovat

Woow nádherný fotky! Bydlím n aMoravě je tu kráásně no :D Hezký jsi to povyprávěla...

5 Avr-!lk-@ Avr-!lk-@ | Web | 7. srpna 2009 v 12:04 | Reagovat

Ahoj,máš hezký blogísek!! :-)

6 Míla Míla | 7. srpna 2009 v 18:39 | Reagovat

Ty fotky jsou moc hezký - škoda, že jste se nedostali do Punkevních jeskyní, ty jsou nádherný, byla jsem tam několikrát. Plitvická jezera jsem dosud nenavštívila, ale podle fotek to opravdu musel být zážitek :-))

7 Angel or Devil Angel or Devil | 8. srpna 2009 v 9:44 | Reagovat

Míla: Ale my tam byli. Nejdřív Kateřinská, pak Punkevní.

8 Míla Míla | 8. srpna 2009 v 20:46 | Reagovat

Pardon, to jsem nějak špatně pochopila :-(
Ale hlavně, že se Vám dovolená povedla, my jsme byli vloni v Itálii, bylo to moc pěkné :-)

9 Angel or Devil Angel or Devil | 8. srpna 2009 v 21:15 | Reagovat

Míla: Každá dovolená je pěkná... (možná jen skoro každá) :o). Je hezký, když můžeš vyprávět historky, ukázat krásné fotky a tak...

10 Ivanka-SBé Ivanka-SBé | Web | 9. srpna 2009 v 18:24 | Reagovat

fotky su fakt pekné, som rada, že sa vám dovolenka podarila a mali ste dobrý čas...a ako chutil ten žralok?

11 Angel or Devil Angel or Devil | 9. srpna 2009 v 20:16 | Reagovat

ivanka: Byl dobrý... Maso bylo takové jemné. Asi bych to přirovnala k rybímu filé bez kostí, ale ještě jemnější:o).

12 Dovolená Dovolená | E-mail | Web | 15. února 2011 v 12:52 | Reagovat

Dovolená v Chorvatsku je vždycky pěkná. Krásné moře a pláže a je to blízko. Pěkné fotky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama